Domů » Jak se k nám dostanete…

Jak se k nám dostanete…

Obec Zdíkov se nachází v okrese Prachatice v Jihočeském kraji, zhruba 6,5 km severozápadně od Vimperka. Z Vacova se k nám dostanete, když pojedete po hlavní silnici směrem na Kašperské hory a na křižovatce, za kterou je vpravo benzínová pumpa, se dáte vlevo přes Zdíkovec a následně dojedete do obce Zdíkov. Ze Sušice, Kašperských hor pojedete po hlavní silnici směrem na Vacov, projedete obec Stachy ( přibližně 3 km od obce se nachází obec Zdíkov), dojedete až na křižovatku před kterou se nachází vlevo benzínová pumpa a dáte se vpravo přes obec Zdíkovec až dojedete do Zdíkova.

Ostrov se nachází, když pojedete po hlavní silnici ze směru Vacov, Sušice, Kašperské hory v zatáčce za úřadem obce Zdíkov, který minete po pravé straně,poté pojedete vedle Schloss hotel zámek Zdíkov a hned za ním je v zatáčce odbočka vpravo, kudy se dostanete ke vstupnímu můstku na ostrov. V zatáčce na můstku bude viset reklamní banner s označením Šumavování. Parkovat budete moci na louce vedle hasičárny. Parkoviště bude označeno.

Pohled na příjezd od Vacova, Sušice, Kašperských hor. Foceno od úřadu obce Zdíkov. Vpravo vidíte Schloss hotel zámek Zdíkov, kolem něj projedete a hned za ním po pravé straně uvidíte ostrov.
Pohled ze zatáčky od hlavní silnice, kde bude viset banner s názvem Šumavování. Za potokem je vidět ostrov, kde se akce bude konat. Je to také cesta pro pěší od parkoviště k ostrovu. Parkoviště se nachází z místa focení po levé straně, tedy před potokem.

Ze směru Prachatice, Vimperk se ostrov nachází při vjezdu do obce Zdíkov po levé straně za základní školou a hasičárnou dobrovolných hasičů, kde bude louka sloužit také jako parkoviště.

Pohled na ostrov. Vstup na ostrov je možný pouze po dřevěném můstku.
Pohled na část louky u hasičárny dobrovolných hasičů Zdíkov. Zde bude označené parkoviště.